Dom

Salon w ogrodzie zimowym? Jak najbardziej!

Najczęściej w ogrodzie zimowym urządza się nastrojowy salon. W pierwszym rzędzie trzeba postawić na odpowiednie sprzęty – najlepszy komplet to fotele, sofa i mały stół, przy którym można poświętować z przyjaciółmi. Kiedy chcesz, by wewnątrz panowały naprawdę tropikalne warunki, musisz założyć całoroczne ogrzewanie. Dookoła egzotyczne krzewy i kwiaty, a ty będziesz czuł się wyjątkowo nawet zimą. Desery podawane w takich klimatach smakują wyśmienicie. Kreując ogród zimowy w takim stylu, warto dodać nastrojowy zbiór przedmiotów związany z kulturą Wschodu, np. ceramiczne naczynia czy flakony z charakterystycznymi motywami ozdobnymi. Można tutaj wykreować przyjazny klimat z majolikowymi faramuszkami, kadzidełkami i świeczkami. Na siedziskach porozkładaj wzorzyste koce , zaś na dole jaśki w urozmaiconych rozmiarach. Nastrój musi tu zapraszać do relaksującego rozleniwienia.

Jakie wyposażenie do salonu ogrodowego

Zgodne z naturą źródło rattanu sprawia, że ten surowiec doskonale sprawdzi się w charakterze wyposażenia miejsca. Równie dobrze wygląda jego sztuczny odpowiednik, czyli technorattan, tworzący sprzęty do ogrodu o interesujących kształtach. Jest to tworzywo niewrażliwe na oddziaływanie warunków klimatycznych. Nie zmienia kształtu i nie odbarwia się pod wpływem temperatury czy wilgoci, zatem opłaca się nabyć wyposażenie technorattanowe do oranżerii. Inny pomysł na to pomieszczenie dają palety, którym można ofiarować kolejne życie w postaci umeblowania. Szerokie sofy czy narożniki, krzesełka i fotele prezentują się zjawiskowo. Poza tym możesz wykorzystać donice – do ich zrezalizowania użyte zostaną również palety. Idąc dalej w takim kierunku można umieścić w paru punktach drewniane skrzynki, które posłużą za miejsce na książki, gazety czy inne drobiazgi. To dość istotne, by meble miały lżejszą konstrukcję.

Ogród zimowy na tarasie – dobra propozycja

W przypadku gdy nie boisz się wyzwań, zbuduj ogród zimowy na tarasie. Nie musisz mieć obszernego placu, żeby cieszyć się kilkoma metrami zielonej przestrzeni we własnym domu. Konstrukcje mogą być wykonane na bazie szkła czy poliwęglanu. Przede wszystkim powinieneś pomyśleć, by ich krawędzie ze ścianami były odpowiednio zespolone. Stworzenie przytulnego klimatu to nadzwyczaj istotna kwestia. W zacisznym miejscu otoczonym zielenią będziesz mógł zrelaksować się z rodziną i z znajomymi. Wyobraź sobie pyszną kawę i czytanie wiadomości w takim miejscu.