Dom

Postaw na atrakcyjne gadżety do łazienki

Ciężko wyobrazić sobie efektowne miejsce bez ciekawej łazienki. Ważną rolę odgrywają tu dywaniki łazienkowe, które odpowiadają za domowy nastrój i odrobinę barw. W jaki sposób inne dobrze dobrane akcesoria stworzą trochę niezwykłego wyglądu oraz sprawdzą się podczas wykonywania zabiegów higienicznych?

Łazienka – wnętrze znane z przytulności i klasy

Efektowne gadżety nie wyniosą zbyt dużo, a radykalnie mogą odmienić klimat wnętrza. To przedmioty, które przecież mogą nie pojawić się w jakimś punkcie, aczkolwiek gdy możemy ich używać, żaden z lokatorów nie wyobraża sobie bez nich codziennych czynności. Podczas wizyt w toalecie wiele osób sięga po coś do przerzucenia stron, jednakże żeby czasopisma nie poniewierały się po łazienkowych kątach, najlepiej zastosować specjalny zasobnik do prasy. Umieszcza się go na ścianie tuż obok rolki na papier. Nie warto lekceważyć tego rytuału – ubikacja często jest miejscem, w którym nawet przez parę minut możemy pobyć sami. Jakoś jesteśmy pewni, iż podobny element wyposażenia łazienki sprawdzi się stuprocentowo. Umieszcza się go też przy wannie, wówczas przydaje się jako stojak na wino – to doskonałe zwieńczenie weekendowego relaksu w wersji solo. Z kolei dywanik do łazienki zaraz po wyjściu z wanny i lampce wina pozwoli mocno stanąć na stałym lądzie.
Bezapelacyjnie umocuj uchwyt na suszarkę

Dodatkowo należy rozważyć nabycie uchwytu na suszarkę – to zdecydowany numer jeden wśród ogólnodostępnych gadżetów. Ile razy pozostający w nieładzie przewód powoduje niepotrzebne kwasy i brak humoru przez kilka godzin! Uchwyt ma same plusy, niesie komfort i podnosi poziom bezpieczeństwa w czasie częstej czynności. Dobrze jeśli ustawia się go tuż przy lustrze, gdyż modelowanie fryzury będzie wtedy prostsze.
Magiczna mydelniczka, która się nie brudzi

Pojemnik na mydło z magnesem to jeszcze jeden trafiony pomysł, który od razu spotkał się ze znaczną dozą aprobaty. Maź w klasycznej mydelniczce jest niezwykle denerwująca, a dodatkowo powoduje, że środek higieniczny zmniejsza się w bardzo szybkim tempie. Jednak kiedy gadżet do przechowywania mydła zostanie wzbogacony o magnes, w końcu pozbędziemy się problemu. Wtedy nie będziesz usuwać osadów z mydlanej brei.
Wypróbuj kosz na ścianę

Miejsce na śmieci musi pojawić się w każdej łazience, ale w miejsce tradycyjnego wyposażenia możesz zdecydować się na wersję na ścianę. To rozwiązanie wprost idealne dla niewielkiej przestrzeni. Dywaniki do łazienki i kosz na ścianę to wersja minimum. Jego przydatność objawia się w trakcie sprzątania, gdyż nie trzeba przy nim unoszenia i przesuwania. To następna niedroga rzecz przy całkiem sporej funkcjonalności.