Zdrowie

Ze sklepu czy domowy – jaki olej wybrać?

Skuteczna dieta wymaga odpowiedniego dopasowania tłuszczów – najbogatsze w substancje odżywcze udaje się na świeżo wytłoczyć we własnych kątach. Służy do tego wyciskarka do oleju, proste urządzenie do przygotowania najlepszej jakości tłuszczy w korzystnej cenie.

Jak istotne dla człowieka są spożywane tłuszcze?

Tłuszcze to niezbędne źródło sił witalnych i dostawca ważnych składników mineralnych i organicznych, odpowiadających za lepsze samopoczucie oraz zdrowie. Własnoręczne produkowanie oleju jest rewelacyjnym patentem, by dostarczać organizmowi jakościowo najlepsze mikroelementy, substancje mineralne i składniki nutrytywne. O ile rozważasz, jaki typ urządzenia naprawdę urozmaici Twój jadłospis, wyciskarka do oleju musi trafić na tę listę. Co ciekawe, zwraca się już po kilku miesiącach pracy. Tłocząc olej możesz korzystać z znalzionych receptur lub na własn rękę dobierać skład. Szczególnie cenny będzie olej przygotowany na zimno, ponieważ nie potrzebuje obróbki cieplnej, co decyduje o tym, że jest on wyjątkowym źródłem kwasów tłuszczowych, witamin, flawonoidów oraz fitosteroli.

Wyciskarka do oleju – dlaczego tłuszcze własnej produkcji są zdrowsze?

Fabryczna technologia pozyskiwania oleju. Każdy materiał roślinny zostanie do końca wytłoczony, tak by nie było żadnych strat czy marnowania nasion lub łodyg. Przeważnie stosuje się również dodawanie konserwantów czy półproduktów polepszających przejrzystość. Cały cykl produkcji oleju zaczyna przygotowanie mieszaniny, następnie separuje się gęsty płyn i oddestylowuje rozpuszczalnik, używając przy tym chemikaliów. Wyciskarka oleju umożliwia zastąpienie przemysłowego produktu wartościowym tłuszczem. Ich wytworzenie w domu nie jest naprawdę ciężkie. Na półkach z superfoods od ręki można dostać źródła olejów, takie jak np. słonecznik, czarnuszka, dynia, sezam czy siemię lniane. Na raz można przygotować niewielką porcję oleju, by nie musiał stać zbyt długo i się nie utleniał.

Wyciskarka do oleju gwarantuje nie tylko łatwość użycia i użyteczność, ale także uzyskane z niej oleje są dobroczynne dla naszego zdrowia, ponieważ nie zawierają żadnych ulepszaczy czy chemicznych dodatków. Daje możliwość, by tworzyć smaki, zapachy i zawartość odpowiednią dla potrzeb żywieniowych Twoich bliskich. Zwróć uwagę na bardzo dużą oszczędność, bo sklepowe oleje już teraz są drogie, a ich ceny stale rosną.